Panevėžyje fiksuotas baudų mėtymo rekordas

2016-08-29

4004 – tiek kartų per 12 valandų praėjusį šeštadienį pataikė baudų metimo rekordo siekę panevėžiečiai ir miesto svečiai. „Cido“ arenoje vykusio renginio organizatoriai sako, kad šį pasiekimą, kartu su bandytų metimų skaičiumi, sieks užregistruoti Gineso rekordų knygoje.

Rekordo siekė daugiau kaip 200 žmonių, kurie metė 8860 kartus. Pirmieji prie baudų metimo linijos stojo Panevėžio „Lietkabelio“ krepšinio klubo sportininkai ir administracijos darbuotojai. Vėliau kamuolį į rankas ėmė nuo visai mažų krepšinio gerbėjų iki itin solidaus amžiaus: jauniausio dalyvio amžius tesiekė 6 metus, o vyriausio – 72-ejus.

Dalyviai rinkosi pačius įvairiausius metimo stilius, būdus ar kiek kartų mesti. Daugiausia baudų metęs dalyvis atliko 200 metimų iš eilės, iš kurių pataikė 144 kartus.

Metikams buvo sudarytos sąlygos pasitreniruoti, prieš metant rekordinius baudų metimus, o savo malonumui pamėtyti galėjo ir žiūrovai. Renginio atidarymo metu baudų mėtymo pamokėlę pravedė taiklumu nuo baudų metimų linijos pasižymintys broliai Kšyštofas ir Darjušas Lavrinovičiai.

„Maloniai nustebino norinčiųjų dalyvauti rekordo siekime skaičius. Prieš renginį galvojome, kad darysime pertraukėles, tačiau metikų buvo tiek, kad kamuolys nepaliaujamai skriejo lanko link. Svarbiausia ne tai, kad pasiekėme galimai oficialų pasaulio rekordą, o tai, kokia puiki nuotaika lydėjo renginį ir jo dalyvius“, – sakė renginį organizavusios „Cido“ arenos vadovas Tomas Inčikas.

Tai bus jau antrasis pasaulio rekordo siekimas „Cido“ arenoje. Praėjusių metų rugsėjį 251 dviratininkai per 24 valandas drauge įveikė 648 kilometrus. Šis pasiekimas yra pripažintas Lietuvos rekordu, oficialaus Gineso rekordų knygos patvirtinimo tebėra laukiama.