„Cido“ arena kreipiasi į Vyriausybę: „Esame saugesni už parduotuves“

2021-03-31

Egidijaus Kriščiūno nuotrauka

Viena didžiausių Lietuvos renginių erdvių, Panevėžio „Cido“ arena, kreipiasi į šalies Vyriausybę, ragindama imtis veiksmų sporto ir kultūrinių renginių sektoriaus atžvilgiu. Arena siūlosi rengti eksperimentinius renginius užtikrinant maksimalų saugumą ir tai daryti neatlygintinai.

„Cido“ arena yra jau antroji Lietuvos arena, išreiškusi norą prisidėti renginių sektoriaus išsaugojimo – pasiūlymą Vyriausybei dėl eksperimentinių renginių pateikė ir Kauno „Žalgirio“ arena. Panevėžio „Cido“ arena savo laiške teigia, kad saugumui užtikrinti turi unikalų pastatą su 20 lauko įėjimų, daug erdvės tiek viduje, tiek automobilių stovėjimo aikštelėje bei kokybišką ventiliavimo sistemą.

Laiške taip pat pabrėžiama, jog arenoje, pagal Vyriausybės reikalavimą, žiūrovus susodinus į kas dešimtą vietą renginyje galėtų dalyvauti 499 žiūrovai, būtų išlaikomas saugus atstumas, matuojama temperatūra, vykdomas testavimas bei užtikrinamas kaukių dėvėjimas.

Egidijaus Kriščiūno nuotrauka

Pilnas „Cido“ arenos pasiūlymas Vyriausybei:

Mes pasiruošę eksperimentams! Virusui nesitraukiant, jau antrus metus tęsiasi ir kultūros bei sporto sektoriaus uždarymas, todėl suprantame, kad su juo teks gyventi. Matydami realią situaciją, suprantame, kad daugiau laukti nebegalime, nes nežinome ar tai, ko laukiame, kada nors ateis. Paradoksalu, jog, kultūros ir sporto įstaigų darbuotojams grįžtant į darbą, liepiama privalomai testuotis, tačiau apie tai, kada bus galima grįžti – nekalbama.

Dėl šios priežasties mes, Panevėžio „Cido" arena, siūlomės tapti eksperimentine arena Lietuvoje ir esame pasiruošę bendradarbiauti ieškant būdų, kaip visi galėtume saugiai organizuoti renginius su žiūrovais. Mūsų žiniomis, panašų pasiūlymą pateikė ir Kauno „Žalgirio" arenos vadovybė. Tikime, kad kuo daugiau tokių pasiūlymų bus, tuo didesnė tikimybė, jog sprendimus priimantys žmonės mus išgirs ir tai pozityviai paveiks visą kultūros ir sporto sektorių.

Kodėl mes? Esame unikali arena – dėl savo architektūrinių sprendimų bei arenoje įrengto dviračių treko iš viso turime net 20 atskirų lauko įėjimų, kuriais saugiai patenkama į pirmą, antrą bei trečią pastato aukštus. Negana to, antrąjį arenos aukštą nuo pirmojo skiria 250 metrų ilgio ir 11 metrų pločio dviračių trekas, o kiekvienas sektorius gali būti atskirtas ir turėti atskirą įėjimą iš lauko. Turime net 42 tokius sektorius ir 11 atskirų ložių, kuriuose įrengta nuo 8 iki 198 sėdimų vietų – iš viso galime pasiūlyti 4,999 vietas. Remdamiesi Vyriausybės nutarimu, sodinant žiūrovus į kas dešimtą vietą renginį čia galėtų stebėti 499 žiūrovai.

„Cido" arena yra 129 558 kubinių metrų tūrio ir 5 889 kvadratinių metrų pločio kokybiškai ventiliuojama patalpa, todėl turime pakankamai vietos ir erdvės žiūrovų saugumui užtikrinti. Šiuo metu čia nuolat vyksta profesionalių sportininkų treniruotės, krepšinio rungtynės, o taip pat neseniai surengėme sėkmingą Karaliaus Mindaugo taurės krepšinio turnyrą. Esame pasiruošę efektyviai pritaikyti areną prie įvairių situacijų, turime išskirtinai didelę automobilių stovėjimo aikštelę, kurioje lengvai galime garantuoti atstumo laikymąsi. Žiūrovai į renginį galėtų rinktis tik mažomis grupėmis pagal nurodytą laiką, kas užtikrintų maksimalų saugumą.

Eksperimentiniuose renginiuose galėtų dalyvauti policija ir Nacionalinio visuomenės sveikatos apsaugos centro atstovai, kurie galėtų objektyviai įvertinti situaciją. Renginiuose būtų įrengtos dezinfekcinės stotelės, kontroliuojamas kaukių dėvėjimas, privalomas testavimas ir temperatūros matavimas pasitelkus termovizorius. Bilietai būtų platinami tik internetu, o pats renginys galėtų būti nemokamas arba skirtas kovoti su pandemijos padariniais. Pavyzdžiui, surinktos lėšos galėtų būti panaudotos apsauginėmis priemonėmis aprūpinti tuos, kuriems to labiausiai reikia.

Kitas pasiūlymas būtų surengti renginį dalyvaujant tik jau paskiepytoms žmonių grupėms, pavyzdžiui, koncertą medikams, mokytojams. Taip pat galėtume surengti parodomąsias krepšinio varžybas mažiausioje rizikos grupėje esantiems žmonėms. Nekalbame apie didžiulius komercinius renginius ar tūkstančius žiūrovų, pradėkime nuo renginių su keliais šimtais žiūrovų. Leiskite mums parodyti, jog esame pasiruošę ir esame saugesnė vieta nei maisto prekių ar statybinių prekių parduotuvės –  juk turime ne vieną, o 20 lauko įėjimų.

Šiandien išsiųsime atvirus laiškus Vyriausybei, Sveikatos apsaugos ministerijai ir kitoms sprendimus priimančioms institucijoms. Kad ir kaip neįprastai atrodytų eksperimentiniai renginiai – turime nuo kažko pradėti. Atėjo laikas imtis veiksmų, o ne tik laukti geresnių laikų. Kviečiame ne tik kalbėti, bausti ir drausti, kviečiame pradėti veikti. Taip pat kviečiame ir kitas arenas pasekti tuo pačiu pavyzdžiu ir siūlytis rengti saugius eksperimentinius renginius visose Lietuvos vietose, juolab, kad tokių sėkmingų eksperimentų pasaulyje jau yra ne vienas ir ne du. Suprantame, kad virusas niekur nedingo ir turbūt artimiausiu metu neišnyks, tačiau esame pasiruošę padaryti viską, kad iš mūsų gyvenimo nedingtų ir sportas, kultūra, laisvalaikis ir moralinė gerovė".

Egidijaus Kriščiūno nuotraukos