Vitalijaus Karpačiausko bokso turnyras jau ant slenksčio

2015-10-26

Pirmąjį lapkričio mėnesio savaitgalį universalią „Cido“ areną okupuos bokso sporto meistrai. Lapkričio 5-7 dienomis vyks tradicinis, jau septynioliktas, tarptautinis Vitalijaus Karpačiausko bokso turnyras. Bokso turnyro organizatoriai žada ne tik įdomias bokso kovas, bet ir smagią šou programą.

Geriausias Panevėžio miesto boksininkas, Europos čempionas, pasaulio vicečempionas V. Karpačiauskas pasakojo, kad „Cido“ arenoje bus galima stebėti intriguojančias kovas. „Į septynioliktą bokso turnyrą patvirtino, kad atvažiuoja lenkai, baltarusiai, norvegai, švedai, latviai, estai. Dar laukiame žinių iš Graikijos, Azarbaidžano, Armėnijos, Ukrainos, Prancūzijos. Ypatingai džiaugiuosi norvegais. Jie patys ištikimiausi ir dalyvauja nuo pirmojo bokso turnyro“, - kalbėjo turnyro organizatorius V. Karpačiauskas.  

Pasak V. Karpačiausko, bokso turnyre be kitų Panevėžio boksininkų dalyvaus ir panevėžietis Marius Vyšniauskas. „Merginų grupėje kovos ir 2015 metų Europos čempionato bronzos medalio laimėtoja panevėžietė Rūta Sutkutė. Taip pat laukiame atvykstant ir šiųmečio Europos bokso čempionato nugalėtojo Eimanto Stanionio. Aukso medalį Europos čempionate 69 kg svorio kategorijoje iškovojau 1993 metais, o Eimantas tą patį laimėjimą pakartojo praėjus 22 metams – 2015-aisiais“, - pasakojo buvęs garsusis boksininkas.

Gerai žinomas buvęs sportininkas kvietė panevėžiečiams ateiti stebėti bokso turnyrą. „Turnyre bus ne tik įdomios kovos, bet ir smagus šou. Bokso kovas paįvairins grupės „Naujosios pupytės“ atliekamos dainos ir grupės iš Latvijos programa“, - kvietė į „Cido“ areną V. Karpačiauskas.

Treneris Julius Kibas (jis kadaise treniravo garsiuosius brolius Vitalijų ir Vladimirą Kličko) pasakojo, kad šiųmečiame bokso turnyre pasirodys ir jo treniruojami jaunieji boksininkai. „Turnyre dalyvaus penki mano auklėtiniai. Manau, kad įdomu bus stebėti panevėžiečio M. Vyšniausko ir kauniečio E. Stanionio kovas. V. Karpačiausko bokso turnyras įdomus ir reikalingas, nes Lietuvoje nėra daug gerų bokso turnyrų. Juos galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų. Tai Algirdo Šociko, Dano Pozniako, Ričardo Tamulio ir V. Karpačiausko turnyrai. Mūsiškis – ketvirtas pagal pajėgumą“, - vardijo turnyrus J. Kibas.

Pasak didelę patirtį turinčio trenerio J. Kibo, skirtumo boksininkų kovose, ar seniau ar dabar, nėra. „Naujų smūgių bokse neišgalvosi. Kokie buvo seniau – tiesusis, apatinis, šoninis, tokie yra ir dabar. Gal tik treniruočių metodikos skiriasi, gal treniruočių tempas“, - šypteli treneris ir kviečia panevėžiečius lapkričio 5-7 dienomis užsukti į „Cido“ areną.

Panevėžietės, Europos čempionato bronzos medalio laimėtojos R. Sutkutės treneris Darius Katkevičius taip pat kviečia panevėžiečius apsilankyti tarptautiniame bokso turnyre. „Bus įdomių kovų. Juolab, kad merginų grupėje 69 kg svorio kategorijoje kovos panevėžietė R. Sutkutė. Turėtume sulaukti priešininkių ir iš kitų šalių. Kovos bokso ringe bus įdomios“, - sakė D. Katkevičius.

Pasak trenerio D. Katkevičiaus, moterų bokso lygis aukštas. „Merginų kovos mažai kuo nusileidžia vaikinų. Ypatingai aukšto lygio bokso kovas galima stebėti Europos čempionato finalinėse kovose. Manau, kad ir V. Karpačiausko turnyro kovos bus aukšto lygio. Juk ne veltui pasirinkome dalyvauti V. Karpačiausko bokso turnyre, o ne lėkti į Bulgariją, kur Sofijoje vyks bokso čempionatas“, - prisipažino merginas treniruojantis D. Katkevičius ir pridūrė: „Pasibaigus bokso turnyrui Panevėžyje su Rūta planuojame dalyvauti bokso turnyre „Auksinė pirštinė“. Ten rungtyniauja Prancūzijos, Švedijos, Rusijos boksininkės.“