Būgnininkų mūšį Panevėžyje stebėjo visas pasaulis

2015-10-27

Šeštadienį Panevėžio „Cido“ arenoje nugriaudėjo tarptautinis maršo ansamblių ir būgnininkų mūšis „SoundSport and DrumLine Battle Baltic“. Daugiau kaip 500 muzikos atlikėjų tris valandas džiugino ne tik susirinkusius arenoje, bet ir beveik 80 tūkstančių tiesioginės transliacijos žiūrovų visame pasaulyje.

„Iki šiol sunku patikėti, kad surengėme labai sėkmingą tarptautinį renginį ir taip galingai paminėjome septintąjį „Cido“ arenos gimtadienį. Maršo ansamblių ir būgnininkų mūšiai jau keleri metai yra populiarūs įvairiuose pasaulio kampeliuose, bet Šiaurės ir Rytų Europoje tokio masto pasirodymas įvyko pirmą kartą“, –  sakė vienas renginio organizatorių, „Cido“ arenos vadovas Tomas Inčikas.

Renginio pradžioje arenoje pasirodė vario dūdų orkestras „Aukštyn“, vadovaujamas Remigijaus Vilio, Anetės Kašėtaitės ir Valentinos Šalkauskaitės skrabalų duetas, o ugningą etiudą su timpanais atliko šalies mušamųjų vituozai – Saulius Auglys ir Artūras Maniušis

Tikros emocijos prasiveržė užvirus „DrumLine Battle“ mūšiui, kuriame dalyvavo Lietuvos, Lenkijos ir Olandijos mušamųjų ansambliai. Pagal tarptautines taisykles vykusiose dvikovose kolektyvai pasirodydavo po du kartus. Nors pasirodymai trukdavo ne ilgiau dviejų minučių, per jas puikiai atsiskleisdavo atlikėjų meistriškumas ir išmonė. Pavyzdžiui, ansamblis „Aukštyn“ bandė įbauginti priešininkus agresyviais judesiais, o svečiai iš Lenkijos daužė būgnus netgi gulėdami ant nugaros.

Šioms varžyboms teisėjavo ir du ritmo meistrai iš JAV – Mike'as Scottas bei Tomas Gasparinnis, dirbantys jaunimo švietimo organizacijoje „Rhythm X“ bei pasaulinio lygio maršo ansamblyje „Bluecoats“.

Panevėžiečiai „Aukštyn“ šiose varžybose iškovojo pirmąją vietą, tačiau renginio „Grand Prix“ į Olandiją išsivežė prieš daugiau kaip šimtą metų įkurtas būgnininkų ansamblis „Jubal Drum & Battle Corps“. Jų improvizuotą pasirodymą renginio išvakarėse galima buvo išvysti prekybos centre „Babilonas“.

„Šis savaitgalis Lietuvoje buvo beprotiškas, o iškovotas pagrindinis varžybų prizas – tikra uoga. Smagu, kad ir į Lietuvą atkeliavo būgnininkų mūšiai. Varžybos buvo surengtos nepriekaištingai ir mes čia dar būtinai atvažiuosime“, – tokiais įspūdžiais po renginio dalinosi vienas „Jubal“ narių.

Renginį vainikavo „SoundSport“ pasirodymai, kuriame išvydome visą Lietuvos maršo orkestrų žvaigždyną: Lietuvos valstybinį orkestrą „Trimitas“, Lietuvos vidaus reikalų ministerijos pučiamųjų ir Lietuvos kariuomenės orkestrą. Neišdildomus įspūdžius paliko ir tituluoti svečiai iš užsienio – „Rota“ iš Latvijos, Latvijos Alūksnės miesto E. Glucko gimnazijos kolektyvas, Lenkijos Koronovo miesto kultūros centro jaunimo pučiamųjų bei Estijos kariuomenės orkestras.

Tiesiogine renginio transliacija mėgavosi per 43 tūkst. žiūrovų iš Lietuvos, 24 tūkst. – iš Olandijos, daugiau kaip 7 tūkst. iš kitų Europos šalių kaip Jungtinė Karalystė, Airija, Vokietija, Švedija, Norvegija, Belgija, Danija ir Italija, o iš Jungtinių Amerikos Valstijų – 2,8 tūkst.

Pasak „Cido“ arenos vadovo Tomo Inčiko, šio renginio sėkmę ir svarbą parodo ne tik gausus žiūrovų skaičius. Į Panevėžį apsižvalgyti ir panašių renginių galimybes išsiaiškinti atvyko žymios muzikos instrumentus gaminančios bendrovės „Steinway“ viceprezidentas Robertas E. Vitoux.

„Malonu, kad šis garbingas svečias liko sužavėtas renginio organizacija. Tai įkvepia naujiems darbams. Užmezgėme daug naudingų kontaktų, todėl tikimės, kad Panevėžys įsitvirtins didelių tarptautinių muzikos renginių žemėlapyje. Tiesą pasakius, jau dabar pradėjome rengti maršo ansamblių ir būgnininkų festivalį kitais metais. Esame tikri, kad miestas sulauks dar didesnio dalyvių ir žiūrovų būrio“, – šypsojosi Tomas Inčikas.