„Biplan“ 20-mečio koncertuose pasirodys Lietuvos žvaigždžių desantas

2015-11-06

Kaune ir Vilniuje „Biplan“ jubiliejinius koncertus lankysiantys gerbėjai turėtų suklusti – grupė jiems žada malonių staigmenų. Kūrybinio 20-mečio jubiliejų šiuose miestuose „Biplan“ paminės su specialiais svečiais: legendinės grupės „Antis“ lyderiu Algirdu Kaušpėdu ir „Lemon Joy“ vokalistu Igoriu Kofu. Be to, viso turo metu „Biplan“ lydės Ieva Narkutė.

Pasak A. Kaušpėdo, koncertuose „Biplan 20!“ Kaune ir Vilniuje su grupe jis atliks dainą „Už laisvę!“.

„Šis bendras darbas man labai artimas, nes netgi dainos pavadinimas atskleidžia, kad kūrinys yra labai „antiškas“. Netrukus pradėsime repeticijas, kurių metu, esu tikras, rasime raktą, kaip drauge koncertų žiūrovams geriausiai pristatyti šią dainą“, – sako „Anties“ lyderis.

A. Kaušpėdo teigimu, trisdešimtmetį neseniai atšventusią „Antį“ ir „biplanus“ skiriantis kūrybinis dešimtmetis prilygsta šviesmečiui – per šį laiką keitėsi politinės sistemos, ekonominė situacija ir žmonių požiūris į kultūrą bei pramogas. Tačiau, pasak „Anties“ lyderio, dirbti su „Biplan“ metų skirtumas netrukdo, nes pozityvi grupės energija užkrečia savo pavyzdžiu.

„Pastebėjau „biplanus“ dar 1997 m., išgirdęs jų mega bestselerį „Labas rytas“. Tuomet supratau, kad tai labai pozityvi, įdomi ir elegantiška grupė. „Biplanai“ dainuoja „tiesiai šviesiai“, galbūt dėl to turi tokią gausią auditoriją, yra populiarūs ir daugelio mėgstami“, – teigia A. Kaušpėdas.

Be A. Kaušpėdo Kauno ir Vilniaus scenose taip pat pasirodys ilgametis „Biplan“ bičiulis I. Kofas, specialius kūrinius atliks I. Narkutė. Staigmenas „biplanai“ ruošia ir savo gerbėjams Panevėžyje, Šiauliuose bei Klaipėdoje – čia su grupe koncertuosiantys svečiai bus pristatyti artimiausiu metu.

Koncertų „Biplan 20!“ metu didelė dalis grupės kūrinių suskambės kitaip, negu įprasta – „Biplan“ atliks naujas jų aranžuotes, grodami pučiamųjų sekcija papildyta sudėtimi.

Koncertinį turą „Biplan“ rengia grupės 20-mečio jubiliejaus proga. Gruodžio 5 d. – Panevėžyje, „Cido arenoje“.

Bilietus į koncertus Panevėžyje platina  „Tiketa“.