Lietuvos sportinių šokių čempionate – Klaipėdos „Žuvėdros“ atgimimas

2016-02-08

Stipriausi šalies šokėjai ir vienam vakarui atsikūręs legendinis Klaipėdos „Žuvėdros“ ansamblis pasirodys šventiniame Lietuvos sportinių šokių čempionate. Kovo 11–13 dienomis Panevėžio „Cido“ arenoje vyksiančios pirmenybės bus skirtos paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai

Lietuvos sportinių šokių federacijos (LSŠF) organizuojamame renginyje dėl šalies geriausiųjų titulo varžysis įvairaus amžiaus standartinių ir Lotynų Amerikos šokių grupių poros. „Tai bus išties įspūdingos varžybos. Lietuvos čempionate dalyvaus stipriausios, pasaulyje gerai žinomos ir daug pasiekusios poros. Žiūrovai tikrai turės kur paganyti akis – planuojame, kad per tris dienas ant parketo prasisuks virš 700 porų. Itin džiaugiamės, kad vėl galėsime išvysti mūsų šalies pasididžiavimą – Klaipėdos „Žuvėdros“ šokėjų kolektyvą“, - pasakojo LSŠF viceprezidentas, čempionato ir pirmenybių direktorius Virginijus Visockas.

Suaugusiųjų standartinių šokių grupėje varžysis praėjusių metų Lietuvos čempionai, pasaulio ir Europos čempionatų bronzos medalių laimėtojai Evaldas Sodeika ir Ieva Žukauskaitė (Kauno „Kaspinas“) bei šalies vicečempionai, pasaulio ir Europos čempionatų finalininkai Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva (Vilniaus „Dileksa“). Suaugusiųjų Lotynų Amerikos šokių grupėje matysime geriausią šalies porą, įvairių tarptautinių varžybų nugalėtojus ir prizininkus Jokūbą Venckų ir Miglę Klupšaitę (Vilniaus „Ratuto“).

Įvairaus amžiaus standartinių šokių pirmenybės prasidės šeštadienio rytą, o nuo pietų vyks jaunių, jaunimo, suaugusiųjų ir senjorų standartinių šokių grupių čempionatų atrankos turai. Vakaro dalyje, grojant gyvai muzikai, žiūrovai galės išvysti šių grupių finalus su geriausiais mūsų šalies šokėjais priešakyje.

Sekmadienio rytą varžybas pradės įvairaus amžiaus grupių Lotynų Amerikos šokių pirmenybių dalyviai. Dieną vyks jaunių, jaunimo ir suaugusiųjų Lotynų Amerikos šokių grupių čempionatų atrankiniai turai, o vakare pasirodys geriausi, į finalus patekę čempionatų dalyviai.

Sekmadienį vakare varžybų pabaigą vainikuos šventinis koncertas, kuriame pasirodys legendinė „Žuvėdra“, Gardino filharmonijos šokių orkestras, iliuzionistas Mantas Wizard, profesionalų lygos standartinių šokių grupės Lietuvos čempionai ir pasaulio vicečempionai Donatas Vėželis ir Lina Chatkevičiūtė (Kauno „Sūkurys“), E. Sodeika ir I. Žukauskaitė, V. Lacitis ir V. Golodneva, J. Venckus ir M. Klupšaitė.

Renginio globėjas – Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas. Varžybų dalyvius vertins 9 aukščiausios kategorijos teisėjai iš įvairių užsienio šalių. Čempionatų dalyviai kovos dėl galimybės atstovauti Lietuvai pasaulio ir Europos čempionatuose bei prestižinėse taurės varžybose.