Lietuvos ir Rusijos rinktinės ruošiasi pasaulio treko čempionatui

2016-02-26

Šiuo metu Panevėžio „Cido“ arenoje tikras dviratininkų darbymetis. Į kovo 2-6dienomis Londone vyksiantį pasaulio treko čempionatą čia ruošiasi dviejų šalių rinktinės – Lietuvos ir Rusijos.

Lietuvos dviračių sporto federacija (LDSF) dalyvauti pasaulio čempionate užregistravo keturias dviratininkes: olimpinį kelialapį turinčią Simoną Krupeckaitę, kuri lenktyniaus olimpinėse sprinto ir keirino rungtyse, bei neolimpinėse rungtyse startuosiančias Miglę Marozaitę, Editą Mazurevičiūtę ir Aušrinę Trebaitę.

Šis pasaulio čempionatas žada būti rekordinis žiūrovais: Didžiosios Britanijos dviračių sporto federacija šią savaitę pranešė, kad jau parduota daugiau nei 50 tūkst. bilietų.

Pasak S. Krupeckaitės ir M. Marozaitės trenerio Dmitrijaus Leopoldo, aukščiausio lygio varžybose tvyro visai kitokia atmosfera nei įprasta, ypač jeigu vyksta tokioje dviračių sportą itin mėgstančioje šalyje kaip Jungtinė Karalystė. Šiose varžybose – daug žurnalistų, aistringų sirgalių, televizijos transliacija vyksta netgi iš kamerų, pritvirtintų prie sportininkų šalmų. Tai sukelia papildomą psichologinį spaudimą startuojantiems varžybose.

„Svarbiausia mūsų užduotis ir bus jėgų išbandymas aukščiausio lygio varžybose, kuriose kaip niekur kitur daug įtampos. Jose neįmanoma įvardinti favoritų – kiekvienas yra pasiruošęs nugalėti, o rezultatas priklauso nuo strateginių ir taktinių sprendimų. Pasaulio čempionatas ypač aktualus Simonai ruošiantis olimpinėms žaidynėms, kurioms ketiname atiduoti visas jėgas“, – sakė D. Leopoldas.

S.Krupeckaitė ir M.Marozaitė neseniai sugrįžo iš treniruočių stovyklos Kroatijoje, o A.Trebaitė ir E.Mazurevičiūtė su treneriu Antanu Jakimavičiumi šiais metais treniravosi Australijoje bei Ispanijoje. Visos keturios sportininkės dalyvavo Pasaulio taurės varžybose Honkonge. Jose S. Krupeckaitė laimėjo keirino varžybas.

Be Lietuvos dviratininkių, „Cido“ arenoje treniruojasi Rusijos elitinės rinktinės atstovai: Anastasija Voinova, Darja Šmeliova, Jekaterina Gnidenko ir Nikita Širšinas. Visi šie sportininkai jau turi kelialapius į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Rusijos elitinės rinktinės trenerio Vladimiro Kiriltsevo teigimu, Panevėžys tapo mėgiama treniruočių vieta po praėjusių metų čempionato.

„Čia viskas puiku – maitinimas, apgyvendinimas, draugiška atmosfera. Iš paskutinio pasaulio čempionato, kuriam ruošėmės „Cido“ arenoje, parsivežėme du aukso ir vieną sidabro medalį. Galėjome rinktis iš įvairiausių pasaulio šalių, bet treniruojamės čia, nes trokštame ne prastesnių rezultatų ir šiemet“, – šypsojosi V. Kiriltsevas.

Stebėti pasaulio čempionato Londone savo lėšomis vyks LDSF viceprezidentas, Panevėžio „Cido“ arenos generalinis direktorius Tomas Inčikas.

„Mūsų tikslas yra padaryti viską, kad Panevėžyje kuo anksčiau įvyktų aukščiausio lygio treko varžybos, įvairaus amžiaus Europos arba pasaulio čempionatai. Tikimės, jog tai įvyks artimiausiais metais“, – sakė T. Inčikas.

Artimiausias tarptautinis dviračių sporto renginys „Cido“ arenoje įvyks birželio pradžioje. Ketvirtą kartą organizuojamose įskaitinėse tarptautinėse dviračių sąjungos varžybose „Panevėžys 2016“ per tris dienas bus išdalinta beveik 20 medalių komplektų.