Jubiliejinius „Cido“ arenos metus lydėjo rekordai: arena buvo užimta net 11 mėnesių

2019-02-14

Siekdami Panevėžio „Cido“ arenoje sutalpinti visus norinčius, it sudėtingiausią dėlionę arenos vadovai dėlioja intensyvų renginių tinklelį ir arenos užimtumo grafiką 2019-iesiems metams. Tiesa, regioninių arenų lyderei 2018-ieji buvo ne ką mažiau įsiminti nei žada būti 2019-ieji. „Cido“ arena pernai su ambicingu šūkiu „10 bus ir 100“ atšventė dešimties metų jubiliejų, išsaugojo savo vardą ir metus užbaigė rekordais.

 

Įspūdinga skaičių karuselė

„Per dešimtmetį pasiekėme neįtikėtinų rezultatų, o praėję, 2018-ieji, metai ir per juos pasiekti rezultatai parodė, kad ėjome teisinga kryptimi. Apie tokius lankomumo, užimtumo skaičius, kuriais baigėme praėjusius metus, visada svajojome, tačiau iki šiol tokių rezultatų niekada neturėjome. Tai nuostabu. Manau, aplenkėme ne vieną didesnę šalies areną“, – džiaugiasi „Cido“ arenos vadovas Tomas Inčikas. 

Džiaugtis ir didžiuotis išties yra kuo. 2018-aisiais „Cido“ arena buvo užimta 326 dienas, o tai reiškia, kad net 11 mėnesių arena buvo naudojama kasdien. Pirmaisiais arenos veiklos metais ji buvo užimti tik 150 dienų, tačiau tuomet tai taip pat buvo labai geras rezultatas ir viršijo daugelio, ypač valdžios atstovų, skeptiškus lūkesčius bei prognozes.

Pernai arenoje įvyko 97 renginiai, kuriuos aplankė per 240 tūkst. žiūrovų.

„Rekordiniai arenos užimtumo, lankomumo rodikliai, renginių skaičius džiugina, nes tai rodo, kokie svarbūs ir reikalingi esame miestui, žmonėms. Nors yra ir kita medalio pusė. Didesnis užimtumas reiškia ir didesnes arenos sąnaudas, ir didesnes išlaidas. Juolab, kad arena palyginti daug ir dažnai naudojama nemokamai“, – sako T. Inčikas.   

 

Atvėrė duris ir lengvaatlečiams

Nuo seno „Cido“ arenoje nemokamai treniruojasi namų krepšinio komanda – Panevėžio „Lietkabelis“. Komanda gauna ir pusę pajamų nuo visų į „Lietkabelio“ rungtynes parduotų bilietų. „Nors šį sezoną krepšinio rungtynių lankomumas, lyginant su ankstesniu sezonu, krito, mes tikime savo komanda. Kuo galėdami jai padedame ir tada, kai ji maudosi pergalių jūroje, ir tada, kai sekasi prasčiau. Būtų labai smagu, jei didesnės būtų ir tokių pat savo komandai ištikimų bei atsidavusių panevėžiečių gretos“, – šypteli T. Inčikas. 

„Cido“ arenoje kaip namuose jaučiasi ne tik „Lietkabelio“ krepšininkai. Aukščiausius standartus atitinkančiame dviračių treke nuolat zuja užsienio ir Lietuvos dviračių sporto meistrai. Arenos iniciatyva čia esančiame treke nemokamai treniruojasi ne tik panevėžiečiai, bet ir visi Lietuvos rinktinės nariai.

„Leisdami dviratininkams treke treniruotis nemokamai, sutaupome nemažai Panevėžio sporto įstaigų, taip pat Lietuvos dviračių sporto federacijos, kuri gauna nemažą finansavimą iš valstybės, lėšų. Bene svarbiausia priežastis, dėl kurios leidžiame LTU rinktinei treniruotis nemokamai, tai mūsų siekis palaikyti savo miesto, Panevėžio, sportininkus, kurie sudaro didelę dalį šalies rinktinės“, – paaiškina T. Inčikas.

Negana to, nemokamai treniruotis „Cido“ arenoje žiemos pradžioje pradėjo ir miesto lengvaatlečiai. Arenos vadovai sportininkams ištiesė pagalbos ranką ir sudarė sąlygas patogiai savo mieste tęsti treniruotes po to, kai Panevėžio maniežas buvo uždarytas rekonstrukcijai. Planuojama, kad lengvaatlečiai arenoje treniruosis iki kol oro sąlygos leis treniruotis lauke.   

„Stipriai išaugus skirtingų sportininkų treniruočių skaičiui, nemenku iššūkiu tampa arenos transformacija, kuriai kartais turime tik keletą valandų. Kad būtume dar greitesni, dar universalesni, neseniai įsigijome specialią kiliminę dangą. Ji padeda ne tik greičiau skirtingoms veikloms paruošti areną, bet ir suteikia daugiau jaukumo. Tikimės, kad žiūrovai tai įvertins“, – apie permainas pasakoja T. Inčikas.  

 

Dešimtmetis kitas, vardas – tas pats

Bene labiausiai panevėžiečių ir „Cido“ arenos laukta diena praėjusiais metais buvo spalio 24-oji, kuomet kartu su tūkstančiais miestiečių ir garbių svečių iš visos Lietuvos arena pergalingai paminėjo savo 10-ąjį gimtadienį.

„Per dešimt metų kartu sukūrėme labai daug. Turime vieną įspūdingiausių arenų Lietuvoje: su savo veidu, lankytoju, misija, charakteriu ir tikslais. Džiaugiuosi, kad per veiklos metus savo aistringu darbu, įdėta širdimi, pasiektais rezultatais net ir didžiausius skeptikus įtikinome, kad arena yra neatsiejama Panevėžio veido dalis. Ačiū jums, kad esat kartu! O dabar pasileidžiam plaukus ir sakom „10 bus ir 100“, nes mes tik įsibėgėjome“, – skelbdamas šventės pradžią sakė arenos vadovas.

Regioninių arenų lydere tituluojama Panevėžio „Cido“ arena net ir gimtadienio švente įrodė, kad lyderės etiketė jai klijuojama ne veltui. Šventinį vakarą pradėjo bene ryškiausia šių dienų Lietuvos muzikos padangės žvaigždė Monika Pundziūtė-Monique. Toliau viskas vyko tarsi pagal geriausią scenarijų – arenai ir miestiečiams pergalę padovanojo šventinį vakarą aikštelėje su Čekijos Nimburko klubo kovoję „Lietkabelio“ krepšininkai.

Negana to, dar šiek tiek prieš gimtadienį puikią dovaną arenai įteikė ilgametė partnerė „Kalnapilio–Tauro“ grupė, pratęsusi sutartį dėl arenos vardo naudojimo. Bendradarbiavimas buvo pratęstas dar 5 metams, tad „Cido“ vardu arena vadinsis mažiausiai iki 2023 m.

 

Tinklelyje – nauji renginiai

2018-ieji į arenos istoriją įeis ir kaip kupini naujų, iki tol arenoje nevykusių, renginių metai. Nors panevėžiečiai buvo laukiami jau pamėgtuose tradiciniuose renginiuose, pavyzdžiui, Karaliaus Mindaugo taurės rungtynėse, „Šopturgyje“, parodoje „Expo Aukštaitija“ ar „Kepelmaušyje“, tačiau turėjo galimybę išvysti tai, ko anksčiau nebuvo matę.

Pirmą kartą „Cido“ arenoje vyko Pasaulio vaikų karate čempionatas, buvo parodytas Oskaro Koršunovo režisuotas spektaklis „Išvarymas“, atsirado dar daugiau miestiečių pamėgtų mugių, kurios kasmet didėja, arenoje sublizgėjo M. Stonkus ir M. Katleris su humoro šou „#ManTaiKieme“.

„Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklis buvo rodomas tik dviejose arenose – Vilniaus „Siemens“ ir Panevėžio „Cido“. Galime pasidžiaugti, kad spektaklio lankomumas mūsų arenoje nenusileido sostinei. Tai mums sufleruoja, kad miestiečiai nori ir lanko populiarius, kokybiškus Lietuvos kūrėjų renginius. Labai tikimės, kad ir šiemet panevėžiečiams galėsime pasiūlyti kažką naujo. Stipriai ties tuo dirbame“, – intriguoja arenos vadovas.

T. Inčikas prasitarė, kad metams dar nė neįpusėjus preliminariai jau yra suplanuota apie 70 renginių, tad panašu, kad šiemet vėl laukia rekordiniai „Cido“ arenos metai. Jau paskelbta, kad be tradicinių renginių arenoje artimiausiu metu koncertuos Jazzu, „Lemon Joy“, vyks tarptautinės šokių varžybos, Baltijos šalių karate čempionatas, dėl pergalių kovos „Lietkabelio“ krepšininkai, vyks kelios mados ir grožio mugės.