Panevėžyje – didžiausios Aukštaitijos kapelų varžybos

2016-11-09

Šeštadienį, lapkričio 12 dieną, Panevėžyje nuskambės didžiausia Aukštaitijos liaudiškos muzikos šventė – varžybos „Kapelmaušis“. Dvidešimt ketverius metus rengiama šventė yra vienas ilgaamžiškiausių kultūros renginių Panevėžio apskrityje, sukviečiančių virš tūkstančio žiūrovų iš visos Lietuvos.

„Tradicijas bei tautinę kultūrą puoselėjanti šventė bus labai intensyvi. Renginyje žiūrovai išvys naujai susikūrusias Aukštaitijos kapelas, itin stiprią konkursinę programą, senųjų amatų ir tradicijų demonstracijas. Pasirodymą surengs ir svečiai iš Šiaulių, grupė „Vairas“. Be to, esame paruošę įvairių eksperimentų ir staigmenų, tačiau jų kol kas išduoti nenorime“, – būsimas pramogas vardino renginio organizatoriai iš Miežiškių kultūros centro.

Iš mažų salių senokai išaugęs renginys jau kelis metus vyksta didžiausioje apskrityje Panevėžio „Cido“ arenoje, o prieš keturis metus ši šventė išsiplėtė ir geografine prasme – iš Panevėžio rajono tapo visos Aukštaitijos renginiu.

„Mūsų regionų kapelų ir ansamblių yra labai daug. Norisi, jog didžiajame renginyje pasirodytų tik patys geriausi kolektyvai, todėl jau rudens sezono pradžioje keturiuose Panevėžio rajono kultūros centruose įvyko atskiros šventės – „Mažieji Kapelmaušiai“. Čia ir buvo atrinkti stipriausi kolektyvai, kurie šeštadienį varžysis dėl žiūrovų simpatijų bei komisijos prizų“, – pasakoja renginio organizatoriai.

Nors iš visų dalyvavusių buvo išrinkta tik 10 geriausių, komisijos sprendimu „Kapelmaušyje“ pasirodys visos atrankoje dalyvavusios kapelos. Vienos „Cido“ arenos fojė sutiks besirenkančius žiūrovus, naujai susikūrę kolektyvai gaus progą trumpai prisistatyti didžiojoje scenoje, o pačios geriausios kapelos varžysis dėl publikos dėmesio, titulų ir prizų.

Varžyboms teisėjaus kompetentinga komisija, kurią sudarys Nacionalinio kultūros centro atstovai, kapelų vadovai, nusipelnę kompozitoriai bei kiti meno ir kultūros atstovai. Stebintys varžytuves taip pat galės balsuoti už labiausiai patikusį kolektyvą – jam bus įteiktas publikos simpatijų prizas.

Kasmet auga ne tik renginyje norinčių dalyvauti kapelų, bet ir žiūrovų skaičius. Jų šiemet tikimasi gerokai virš tūkstančio, o renginio organizatoriai perspėja, kad laisvų vietų liko visai nedaug. Tam, kad salėje būtų jauku ir visi žiūrovai galėtų įsitraukti į veiksmą, „Cido“ arena yra specialiai pertvarkoma ir paruošiama „Kapelmaušiui“.