Prognozuojami rekordiniai „Cido“ arenos metai

2016-11-03

Tūkstančius žiūrovų pritraukęs Nikolajaus Baskovo šou šią savaitę tapo simboline naujojo „Cido“ arenos sezono koncertinių renginių pradžia. Prieš aštuonerius metus duris atvėrusi arena prognozuoja, kad šiais metais bus pasiekti nauji lankytojų ir renginių skaičiaus rekordai.

Pasak „Cido“ arenos vadovo Tomo Inčiko, skaičiuojama, kad 2016-aisiais arenoje iš viso bus suorganizuota per 100 renginių, kuriuose apsilankys apie 200 tūkstančių žmonių.

„Šie metai klostosi labai gerai. Drąsiai galime teigti, kad „Cido“ tapo Lietuvos regioninių arenų lydere. Pagal renginių skaičių lenkiame ne tik mažesnes regionų arenas, bet ir didžiąsias Vilniaus bei Kauno. Arenoje lankosi ir panevėžiečiai, ir žmonės iš viso regiono ar toliau esančių miestų“, – sakė „Cido“ arenos generalinis direktorius Tomas Inčikas. 

Pramoginiai renginiai – įvairiausio skonio mėgėjams

Didelis renginių pasirinkimas šį sezoną laukia pramogų bei muzikos mylėtojų. Lapkričio 12 d. arenoje įvyks kasmet lankomumo rekordus mušančios Aukštaitijos regiono liaudiškos muzikos kapelų varžytuvės „Kapelmaušis“. Lapkričio 18 d. mieste lankysis jaunųjų komikų kartos atstovai Mantas Stonkus ir panevėžietišką kilmę itin mėgstantis pabrėžti Mantas Katleris.

T. Inčikas sako, kad gruodį bus galima pavadinti muzikos mėnesiu. „Cido“ arenoje lankysis puikiai visiems pažįstami atlikėjai – Donatas Montvydas, Rolandas Kazlas ir „Leon Somov & Jazzu“. Nostalgiją prabėgusiems dešimtmečiams sukels „Bad Boys Blue“, „London Beat“ ir Lian Ross koncertai, o šokėjai ant ledo Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko pakvies į neregėtą „QUEEN simfoniją ant ledo“.

Priešpaskutinę metų dieną „Cido“ arenoje žiūrovų lauks atnaujintas, specialiai arenoms skirtas roko operos „Jūratė ir Kastytis“ pastatymas su ryškiausiomis Lietuvos muzikos žvaigždėmis.

Naujienos sporto renginių tinklelyje

Šį sezoną „Cido“ arena itin džiugins sporto gerbėjus. Skambiomis pergalėmis prieš Kauno „Žalgirį“ ir Skopjės MTZ Panevėžio „Lietkabelis“ pradėjo pasirodymus LKL ir Europos taurės turnyruose. Atsinaujinusi ir kovingai nusiteikusi miesto komanda šiuo metu užima antrąją vietą Lietuvos krepšinio lygoje. Iki metų pabaigos „Lietkabelį“ „Cido“ arenoje bus galima išvysti dar penkis kartus, tarp kurių – intriguojančios rungtynės su Zagrebo „Cedevita“, ispanų „Herbalife Gran Canaria“ ir Vilniaus „Lietuvos rytu“.

Vakar „Cido“ arenoje startavo 18-ąjį kartą rengiamas tarptautinis V. Karpačiausko vardo bokso turnyras. Jis taip pat taps rekordiniu dalyvių skaičiumi – atvyksta net 107 sportininkai, o kovos truks tris dienas. Masiškiausiu nepriklausomos Lietuvos istorijoje tapo ir praėjusį savaitgalį įvykęs badmintono turnyras „Cido“ taurei laimėti, pritraukęs beveik 200 dalyvių.

Šio sezono naujokė – salės futbolo varžybos. Arenoje Lietuvos čempionato rungtynes žais Panevėžio „Baltijos“ komanda, šiemet čia jau kovojusi atrankinėse UEFA taurės varžybose.

Arena – svarbi miesto gyvenimo dalis

Tomas Inčikas atkreipia dėmesį, kad vieši renginiai yra tik viena iš „Cido“ arenos veiklų.

„Didelė dalis to, kas vyksta arenoje, nėra pastebima viešai. Šiais metais arena bus užimta kone kiekvieną dieną. Pavyzdžiui, treko dviračių treniruotės. Jas čia rengia ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos, Estijos, Suomijos bei Rusijos treko dviračių rinktinės. Iš viso trekas treniruotėms šiais metais bus suteiktas daugiau kaip 1000 valandų.

Be to, mūsų iniciatyva čia treniruojasi Panevėžio sporto mokyklų auklėtiniai. Stengiamės, kad taip puikiai miestą reprezentuojantis „Lietkabelis“ arenoje jaustųsi kuo geriau, todėl suteikiame aikštelę treniruotėms“, – sakė T. Inčikas.

Pasak T. Inčiko, šiais metais arenoje smarkiai pagausėjo nemokamų ir mažesnių, jaukesnių renginių. Tai  sporto varžybos, kultūros, šeimoms skirti pramoginiai ar socialiai jautrūs renginiai, pavyzdžiui, „Uodo šeimos turgelis“.

„Esame svarbi miesto gyvenimo dalis, todėl palaikome glaudžius santykius su bendruomene, savivaldybe, sporto federacijomis ir verslo organizacijomis. Tai mums leidžia pasiūlyti miestiečiams vis daugiau progų apsilankyti arenoje – suburiame pačių įvairiausių interesų ir poreikių žmones.

Reikia pastebėti, kad dirbame ganėtinai sudėtingomis sąlygomis, kai dėl mums teikiamų paslaugų brangimo ir kitų veiksnių nuolat kyla veiklos kaštai. Be to, žmonės tampa vis reiklesni gaunamų paslaugų kokybei, todėl nuolat investuojame į arenos infrastruktūros ir įrangos atnaujinimus“, – pasakojo T. Inčikas.

„Cido“ arenos svarbą miestui taip pat pabrėžia Panevėžio pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius. PPAR arenoje rengia parodą „Expo Aukštaitija“, kasmet sulaukiančią 35 tūkstančių lankytojų dėmesio.

„Cido“ arena šiandien yra ta vieta, kur civilizuotomis sąlygomis gali susiburti penkto pagal dydį Lietuvos miesto bendruomenė. Pabandykime įsivaizduoti, jeigu arenos nebūtų. Kur vyktų visos varžybos, į kurias dabar ateina po keturis tūkstančius žmonių? Kur vyktų Kalėdų mugė, Vasario 16-osios minėjimas ar atestatų teikimo šventės? Visi kiti miestui svarbūs kultūros, švietėjiškai ir komerciniai renginiai?

Dabar neįsivaizduoju, kur galėtų vykti ir „Expo Aukštaitija“. Pradėjus parodą rengti „Cido“ arenoje, lankytojų skaičius smarkiai išaugo. Kas trečias panevėžietis apsilanko parodoje. Žinoma, esame suinteresuoti, kad apsilankytų visi panevėžiečiai, o su „Cido“ arenos kolektyvu, manau, tai yra visai įmanoma“, – teigė V. Matkevičius

„Cido“ arenos vadovas pasakojo, kad vienas iš didžiausių variklių, varančių į priekį, yra siekis organizuoti svarbius tarptautinius renginius Panevėžyje.

„Mes tikrai tam pasiruošę. Patirtis rodo, kad esame pajėgūs rengti pačio aukščiausio kalibro renginius, pavyzdžiui, tarptautines salės futbolo ar dviračių treko varžybas, kuriose dalyvauja olimpiniai čempionai. Ne tik svajojame, bet ir dedame daug pastangų, kad ateityje „Cido“ arenoje įvyktų kurios nors sporto šakos Europos, o galbūt ir pasaulio čempionatas“, – ateities planus atskleidė T. Inčikas.