Į Panevėžį sugrįžta būgnininkų mūšis

2016-09-23

Spalio 15 d. Panevėžyje vėl griaudės tarptautinis maršo ansamblių ir būgnininkų mūšis „SoundSport and DrumLine Battle Baltic“. Praėjusiais metais šis renginys sulaukė didžiulio pasaulinio susidomėjimo – muzikantų pasirodymų tiesioginę transliaciją stebėjo beveik 80 tūkstančių žiūrovų.

Šiais metais „Cido“ arenoje programas rodys reprezentaciniai Lietuvos orkestrai, taip pat būgnininkų komandos iš Olandijos, Lenkijos, Latvijos, Slovakijos ir Ukrainos.

„Po praėjusių metų sėkmingo renginio teigiami atsiliepimai nuvilnijo per visą pasaulį. Šiemet mes jau galėjome rinktis geriausias ir įdomiausias grupes iš norinčių dalyvauti. Svarbu ir tai, kad šis mums dar neįprastas renginys pritraukė plačią tarptautinę publiką, todėl garsina ne tik Panevėžio, bet ir Lietuvos vardą“, – sakė vienas renginio organizatorių, „Cido“ arenos vadovas Tomas Inčikas.

Keli šimtai dalyvių ruoštis pasirodymams į Panevėžį atvyks likus porai dienų iki varžybų. Per kelias dienas mieste jie ne vien varžysis, bet ir keisis patirtimi, ves meistriškumo pamokas. Be to,  tikimasi, kad dalyviai surengs ir netikėtų pasirodymų mieste.

„SoundSport and DrumLine Battle Baltic“ šiemet dalyvaus „European X“ – žymiojo amerikiečių orkestro „Rhythm X“ padalinys Europoje, orkestras „Red Swing Low“ iš Lenkijos, merginų trupė „Crazy Drummers“ iš Odesos, taip pat vario dūdų orkestras „Aukštyn“, mušamųjų ansamblis „Ritmas Kitaip“ ir kiti. 

Pasirodymus surengs Lietuvos kariuomenės orkestras, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras ir Latvijos kariuomenės orkestras.

Renginyje bus galima išvysti dvi skirtingas muzikines rungtis. „DrumLine Battle“ yra mušamaisiais grojančių komandų varžybos, kurios vyksta dvikovų principu: kiekvienoje dvikovoje komandos groja paeiliui, du kartus po 90-120 sekundžių. „SoundSport“ varžybose vertinamas pučiamųjų orkestrų meistriškumas ir artistiškumas. Dalyvių pasirodymus vertins kompetentinga teisėjų komisija iš JAV.

Šiuos muzikinius mūšius  prieš kelerius metus pradėjo rengti JAV organizacija „Drum Corps International“, o per keletą metų varžybos išpopuliarėjo jau visame pasaulyje. Panevėžyje vykstantis „SoundSport and DrumLine Battle Baltic“ yra didžiausias tokio tipo renginys Šiaurės ir Rytų Europoje.

„SoundSport and Drumline Battle Baltic“ organizuoja VšĮ „Artspark“, „Cido“ arena, Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija. Pagrindinis renginio rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba.

Renginio pradžia šeštadienį – 15 val. Bilietus platina „Tiketa“.


„Crazy Drummers“  (Ukraina):

https://www.youtube.com/watch?v=TJ7o9TE_mxs

„Red Swing Low“ (Lenkija):

https://www.youtube.com/watch?v=z2baqedvrtQ

Orkestras „Aukštyn“:

https://www.youtube.com/watch?v=66Mj1A6Qoc4

Būgnininkų dvikova 2015 metų „SoundSport and DrumLine Battle Baltic“: